- Kalender:
- F09:2
- Titel:
- Kallelse. Lagaktivitet Sve-Bra
- När:
- 17:30 - 21:00
- Samling:
- Friends Arena, Solna utanför entré E
- Var:
- Annan
Hej!
Sverige-Brasilien närmar sig med stormsteg kul att va på plats och stötta våra landslagsdamer innan EM⚽️🇸🇪
Vi tänker att vi träffas utanför Friends ingång E, 17:30 för biljettutdelning så går vi gemensamt in.
Gällande transport till och från så har vi några chaufför som vi har fördelat in tjejerna med. Skulle det va att man tar sig dit på något annat sätt så hör av er till respektive chaufför.
Jonas, Maja, Emelie, Iris, Stina
Fredrik (Emmas pappa), Emma, Adine, Lykke
Magnus, Tyra, Thea, Malva
Stefan, Märta, Sussi, Andrea, Saga
Pierre, Minou, Kerstin, Tintin, Lia
Stefan, Flora
Stäm gärna av med era chaufförer gällande tid, plats och upphämtning till Friends.
På plats så finns det möjlighet att köpa lite korv, dricka och snacks om man vill.
Kul avslutning innan sommaren!
Hälsningar, Tränarna
————————-
————————-
Vi behöver svar tack ….
Intresseanmälan till Lagaktivitet F09:2.
Sverige-Brasilien.
Vi planerar för att åka med hela laget och se på
Fotbolls landskamp Sverige-Brasilien på Friends Arena.
Vore kul om många kan följa med.
De allra sista matchförberedelserna inför EM i sommar sker på Friends Arena den 28 juni 18.30. Då är damlandslaget äntligen tillbaka på Friends Arena för att spela mot Pia Sundhages Brasilien.
Svar på kallelsen före sista svarstid - kort svarstid då vi behöver lösa biljetter och veta vilka som vill och kan åka med.
Vi återkommer med bekräftelse och uppdaterad kallelse när vi vet hur det blir inom kort.
Ingen kostnad för biljett till spelare.
Vi får organisera i bilar för resa t/r. Skriv i kommentarsfältet om det finns intresse för någon förälder att följa med och hjälpa till med att köra /se på matchen.
Forza,
/Ledarna